Nepoužívat instagram k propagaci Vašich produktů by v dnešní době bylo jako kdyby se tesař rozhodl, že pily na dřevo jsou zbytečné. Šílené.
Zejména pokud vezmete v úvahu, že více než 500 milionů uživatelů Instagramu používá tuto platformu na denní bázi a 50% z nich sleduje alespoň jeden business profil.

Navíc se Instagram v poslední době orientuje víc a víc na e-commerce. Do těchto hlubin postupují pomocí nákupu z postu, ze stránky „prozkoumat“ a nebo nově přímo ze stories. Značky tak teď buď mohou držet krok a nebo riskovat převálcování konkurencí, která se toho tolik obávat nebude.

Co je to ten Instagram Shop?

Instagram Shop Vám pomůže propojit Váš produktový katalog s Vaším instagramovým profilem. Můžete tak díky tomu promovat produkty napřímo Vašim zákazníkům. Skrze příspěvky, stories, v sekci Prozkoumat a nebo přímo ve speciální tabulce na Vašem profilu.

Pár ukázek, jak instagramový obchod funguje

Na obrázku níže vidíte šperkařství LESVAR, kde se můžete prokliknout přímo z jejich profilu na záložku Obchod nebo do tabulky obchodu.

Produkty z obchodu navíc můžete označovat i ve vašich příspěvcích. Viz. Odivi

Uživatel tak může ťuknutím na fotografii vidět název produktu, cenu a kliknutím na produkt se dostane i na stránku produktu v katalogu. Tam si mimo jiné mohou produkty i posílat mezi sebou případně si je uložit na později.

Nově: Propagace ve stories

To samé co u příspěvku je teď nově dostupné i u příspěvku ve stories.

A žhavá novinka – odkazy v popisku!

A jednou ze zcela unikátních novinek – něco na co jsme všichni již netrpělivě čekali a co instagram již začíná testovat jsou odkazy v popiskách.

Tato funkce se nově testuje u několika vybraných influencerů. Níže ji můžete vidět například u Victorie Beckham propagující její Cell Rejuvenating Priming Moisturizer.

Influencer marketing na novém levelu

Influenceři, kteří mají více než 10 tisíci followers nyní mohou odkazovat na stránky třetích stran s pomocí swipe funkce ve Stories. Jiné odkazy instagram zatím nepodporoval, proto se stalo běžnou praxí „odkazovat na linky v Biu“, který ovšem může být funkční v jednu chvíli pouze jeden. Proto testování této nové funkce s sebou nese veliké nadějě.

Pokud si nevíte rady, jak nastavit business profil, nahrát katalog nebo se Vám to nechce řešit – nechte to na nás. Se službou správy sociálních sítí Vám to nastavíme zdarma!

Jelínek
Jelínek